Saules gaisma varētu glābt ar pneimoniju slimojošu cilvēku dzīvības

Lai arī sen ir zināms, ka saules gaisma pozitīvi ietekmē cilvēka emocionālo pašsajūtu, zinātnieki no Jaunzēlandes ir atklājuši, ka tā var arī glābt dzīvību cilvēkiem, kas slimo ar pneimoniju. Zinātnieki ir atklājuši, ka D vitamīns, kas rodas un tiek uzņemts saules staru tiešas iedarbības rezultātā, ir galvenais pneimonijas pacientu izdzīvošanas faktors .

Sadarbībā ar Vaikato vietējās slimnīcas ārstiem, Vaikato Universitātes (Waikato University) zinātnieki ir izpētījuši 112 pneimonijas pacientu asins paraugus, kas iegūti ziemas laikā. Pētnieki atklāja, ka 17 pacientiem ar izteikti zemu D vitamīna līmeni pastāv lielāks risks nomirt mēneša laikā, salīdzinājumā ar pacientiem ar normālu vai nedaudz pazeminātu D vitamīna līmeni. Dr. Bobs Hankoks (Dr. Bob Hancox), Vaikato slimnīcas, Elpceļu nodaļas ārsts atklāj, ka 5 no šiem 17 pacientiem nomira, 29% mirstība, salīdzinājumā ar 4 nāvēm no 95 pacientiem ar augstāku D vitamīnu līmeni, kas ir 4% mirstība. “Analīzes apstiprināja, ka mirstības līmeņu atšķirība starp abām grupām ir maz ticama sakritība, ” apgalvo Hankoks. „D vitamīna deficīts rada bažas visā pasaulē,” atzina Hankoks. „D vitamīna galvenais resurss ir saules gaisma, kas ir mērenās klimata joslas iedzīvotāju problēma ziemā, kad lielākā daļa laika tiek pavadīta iekštelpās. Bet tā notiek visas valstīs un D vitamīna deficīts ir uzskatāms par pasaules mēroga problēmu. “Uzkrātā pieredze rāda, ka D vitamīns palīdz cīnīties ar tādām infekcijām kā pneimonija, kā arī uzlabo kaulu struktūru,” viņš stāsta. „Šobrīd nav skaidrs, vai šos atklājumus ir iespējams izmantot. Mēs nezinām,

vai iekļaujot ārstēšanā D vitamīnu saturošus medikamentus, palīdzēsim novērst vai ārstēt jau esošas elpceļu infekcijas. Tas vēl ir jānoskaidro”.

Saskaņā ar Pasaules Veselības Organizācijas datiem pneimonija ir pirmais izplatītākais bērnu nāves cēlonis pasaulē, katru gadu nogalinot ~ 1,6 miljonu bērnu, kas jaunāki par 5 gadiem. Pētījuma rezultāti un atklājumi ir publicēti žurnālā “Respirology”.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s