Sauļošanās paaugstina vīriešu seksualitāti

Austrāliešu izstrādāts pētījums apstiprina, ka sauļošanās paaugstina vīriešu seksualitāti. Pētījums apstiprina, ka D vitamīns palielina testosterona līmeni organismā. Un ir atklāts, ka zems testosterona līmenis spēj negatīvi ietekmēt vīrieša libido, kā arī pazemināt enerģijas līmeni organismā. Testosterons palīdz saglabāt muskuļu un kaulu sistēmas stiprību gan vīriešiem, gan sievietēm. Lielākā daļa D vitamīna organismā tiek saražota ādā, saules gaismas ietekmē. D vitamīnu cilvēka organisms iegūst arī no pārtikas produktiem.

Zinātnieki no Grācas Medicīnas universitātes Austrijā savā pētījumā ieguva datus, iesaistot pētījumā 2299 vīriešus. Pētījuma rezultātā tika atklāts, ka vīriešiem, kuru organismā vienā mililitrā asiņu ir vismaz 30 nanogrami D vitamīna, asinīs ir augstāks testosterona līmenis, nekā tiem, kuru organismā ir zems D vitamīna līmenis.

Zinātnieku grupa no Nīderlandes bezpeļņas organizācijas – Saules gaismas pētījumu foruma, atzina, ka vīrieši, kuru organisms ir pietiekami apgādāts ar D vitamīnu, lieliski uztur testosterona līmeni organismā un savu libido. Pētījums apliecināja arī to, ka gan testosterona, gan arī D vitamīna līmenis visaugstākais organismā ir augustā, bet ziemas laikā tas pamazām krītas, savukārt viszemāko punktu sasniedz martā.

Allan Pacey, vecākais lektors androloģijā Šefīldas universitātē, apgalvo: „ Tas, vai veseli vīrieši gada laikā novēro kādas izmaiņas savā organismā, nav skaidrs, un tomēr ziemas mēnešos es ieteiktu izmantot solāriju, izvairoties no riska tos izmantot pārmērīgi bieži.”

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s