Vitamīna D trūkums organismā grūtniecības laikā, var izraisīt autisma attīstību bērnam

AU.S pētījums, kas bija publicēts Molecural Psychiatry Journal, atklāj, ka D vitamīna trūkums mātes organismā grūtniecības laikā palielina risku autisma attīstībai bērnam.

Pētījuma laikā Nīderlandē, tika analizēti 4200 grūtnieču un viņu bērnu asins paraugi.

Redzot, cik bieži mātēm un viņu bērniem, kas uzturas  saulē, diagnosticē autismu 6-17 gadu vecumā, nonāca pie ievērojama secinājuma:  D vitamīna uzņemšana varētu būt kā profilaktiska autisma ārstēšanas metode.

Kāds cits pētījums liecina, ka bērni, kuri vasarā un rudenī pietiekami uzturas saulē, pateicoties ģeogrāfiskajam apgabalam, kurā viņi dzīvo, ir mazāk pakļauti autisma attīstības riskam.

Tāpat arī ģeogrāfiskajos apgabalos, kuros bērni ir mazāk pakļauti UVB stariem (īpaši afroamerikāņu bērni, vai bērni ar tumšu ādas krāsu, kuru organismā ir mazāk D vitamīna, jo tas sintezējas grūtāk), atklājās, ka par  40% augstāks ir risks saslimt ar autismu.

Tas noved pie nākamā jautājuma: vai saslimšanu ar autismu izraisa D vitamīna trūkums mātes organismā grūtniecības laikā, vai nepietiekama D vitamīna uzņemšana agrā bērnībā?

Vēl kāds pētījums parāda , kādu ietekmi D vitamīna trūkums grūtniecības otrā trimestra laikā atstāj uz bērna smadzeņu attīstību, kā paaugstina risku saslimt ar šizofrēniju un runas traucējumiem.

Arī bērniem, kas dzimuši pavasarī, ir lielāks risks saslimt ar autismu un citiem ar to saistītiem traucējumiem.

Zinātnieki ieguldījuši lielu darbu, lai pierādītu, ka D vitamīna uzņemšana pareizās devās, var novērst autisma attīstību.

Tulkots no: http://stocknewsusa.com/2016/12/16/lack-vitamin-d-may-cause-autism-children-pregnancy/

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s