Vitamīns D var uzlabot zarnu mikrofloru un metabolo stāvokli

Atbilstošs D vitamīna līmenis nodrošina optimālu šūnu un audu darbību mūsu organismā. Vairāki pētījumi par “saules vitamīnu” gadu gaitā ir atklājuši pārliecinošus pierādījumus par tā nozīmi cilvēka veselībā.

Tradicionāli, D vitamīns tiek uzskatīts par būtisku uzturvielu kaulu veselībai. Turklāt, vairāki pētījumi liecina, ka šim vitamīnam ir svarīga nozīme tādu smagu slimību, kā vēža, sirds slimību, infekciju un multiplās sklerozes novēršanā.

Jauni pētījumi liecina, ka D vitamīns ir nepieciešams, lai aizsargātu no metabolā sindroma, kas var novest vēl pie nopietnākām slimībām, kā diabēta un sirds asinsvadu slimībām.

Uzturot augstu D vitamīna līmeni organismā, gan sauļojoties, gan ar uztura bagātinātājiem, tiek nodrošināta profilaktiska metaboliskā sindroma, jeb insulīna rezistences sindroma ārstēšana.

Pētījums liecina, ka D vitamīna trūkums izraisa tādus traucējumus, kā zarnu baktēriju vairošanos, kas noved pie aknu aptaukošanās un metabolisma sindroma.

Pētnieki uzskata, ka saules ietekme un vitamīns D uzskatāmi par uztura bagātinātājiem, kas uzlabo zarnu mikloforu un pat var novērst metabolisma sindromu.

“Pamatojoties uz šo pētījumu, mēs ticam, ka uzturot augstu D vitamīna līmeni organismā ar sauļošanos, pārtiku vai uztura bagātinātājiem ir iepējams profilaktiski ārsēt metabolisma sindromu,” saka profesors Stephen Pandol no Cedars-Sinai Medicīnas centra ASV.

Uzņemot pārtiku ar augstu tauku un ogļhidrātu saturu, visbiežāk veidojas metabolisma sindroms, un daži pētījumi apstiprina, ka šī sindroma rezultātā parādās arī D vitamīna trūkums, kas konstatēts 30-60 % cilvēkiem visā pasaulē.

Pētījums publicēt žurnālā Frontiers in Physiology.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s