Lūk, kas notiks ar tavu veselību, ja nekad neiesi ārā un neredzēsi sauli

Katram ir bijušas tādas svētdienas, kad pamosties pēcpusdienā, paliec pidžamā visu dienu un skaties Netflix līdz gulēt iešanai. Tas ir viens no veidiem kā pabūt vienam un relaksēties pēc garās darba nedēļas, bet kas notiktu, ja Tu tā darītu visu laiku; paliktu mazajā dzīvoklī un Tava āda nekad neredzētu dienas gaismu? Life Noggin savā jaunākajā video atbild uz šo jautājumu. Nē, Tu nemirsi, bet tas nenozīmē, ka ir labi palikt telpās mūžīgi.

Iet ārā, uzturēties svaigā gaisā un dienas gaismā ir svarīgi veselībai, kā arī šajā laikā var saņemt labu devu D vitamīna. Daudzus vitamīnus var uzņemt ar ēdienu, bet D vitamīns uzsūcas ādā foto sintētiskā reakcijā, saules staru iedarbības rezultātā. Nekad neejot saulē, pavisam noteikti trūks šī svarīgais, ja vien tā netiks papildus pievienota uzturam. Ir gandrīz neiespējami uzņemt nepieciešamo D vitamīna daudzumu tikai ar pārtiku, to satur neliels skaits produktu un arī tajos tas ir ļoti mazā koncentrācijā. Tomēr daži apgalvo, ka D vitamīns, kuru uzņemam ar pārtikas piedevām nav tik labs kā saules sintezētais.

Kāpēc mums tas ir vajadzīgs? D vitamīns ir būtisks kaulu veselības uzturēšanai, kā arī tas aizsargā no hroniskām saslimšanām, diabēta un sirds un asinsvadu slimībām. D vitamīna trūkums var novest pie vājas kaulu veselības, multiplās sklerozes un prostatas vēža.

Izņemot papildus uzturvielu uzņemšanu, laika pavadīšana ārā, saulē, ir svarīga organisma kopējai labsajūtai un patiešām uzlabo garastāvokli. Pēc Life Noggin teiktā, saules iedarbība uz ādu palīdz izvairīties no sezonālajiem emocionālajiem traucējumiem. Kā arī saule izmaina slāpekļa oksīda līmeni asinīs un ādā, kas pazemina asinsspiedienu. Pazemināts asinsspiediens samazina risku saslimt ar sirds slimībām.

Saules iedarbībai ir ieguvumi, tomēr pārmērīga sauļošanās nav ieteicama. Neskatoties uz to, ka visiem zināms, ka pārmērīga saules ietekme var radīt ādas bojājumus un apdegumus, jāatceras, ka pārāk daudz dabiskās gaismas var pasliktināt ādas imūnsistēmu. Pārmērīga saules iedarbība var novest pie ādas šūnu bojājumiem palielināt ādas vēža risku.

Life Noggin stāsta, ka ultravioletie stari var ietekmēt ādu jau 15 minūtēs, tāpēc ir ļoti svarīgi valkāt cepures, saulesbrilles un lietot saules aizsargkrēmu. Un tomēr, iet ārā ir labi, kamēr nekas netiek pārspīlēts, Tu vienkārši nebūsi tik laimīgs un veselīgs, ja neredzēsi saules gaismu. Vairāk par to, kāpēc ir vajadzīga saule, noskaties Life Noggin video.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s