3 ieguvumi no UV staru iedarbības

1. Labs tavai sirdij

”UV gaisma ražo slāpekļa oksīdu (NO), kas var samazināt asinsspiedienu un uzlabot sirds un asinsvadu veselību.”

Tas nozīmē, ka UV gaisma (ieskaitot UVA un UVB) ir laba tavai sirdij un kopumā sirds un asinsvadu veselībai. Jau Senās Indijas rakstos (Bhagavad Gita) var lasīt par pozitīvo ietekmi, ko saules gaismas “zaļā gaisma” dod sirdij. Zinātnieki ir atklājuši, ka tie nav zaļie stari, bet UVA stari, kas uzlabo kardiovaskulāro sistēmu.

Tās ir labas ziņas solāriju lietotājiem, jo solārija lampas izstaro abus – gan UVA, gan UVB starus. Solāriji, ja tos izmanto droši un atbildīgi, ražo D vitamīnu (caur UVB) un atbrīvo slāpekļa oksīdu, kas uzlabo sirds un asinsvadu veselību. Ir atzīts, ka nepārspīlēta sauļošanās solārijā palīdz veidot ādas dabisko aizsardzību.

“Kosmētiskais iedegums (tūlītēja, noturīga un novēlota iedeguma iegūšana). UVB izraisītā novēlotā iedeguma iegūšana palielina melanīna izdalīšanos pēc vairākām dienām un darbojas kā ādas aizsargspēja.”

2. Vesela āda

Cits novērojums ir, ka regulāra un kontrolēta pakļaušanās UV stariem patiesībā ir laba ādai. Pieņemot, ka tu sauļojies droši un atbildīgi (neapdedzinoties) un rūpējies par ādu ar augstas kvalitātes barojošiem krēmiem, sauļošanās losjoniem un mitrinātājiem.

“Āda kura pakļauta UVB un UVA stariem ir izturīgāka pret kairinātājiem un uzlabojas ādas aizsardzības funkcijas. Uzlabojumi nav saistīti ar ādas hiperplāziju, kura neparādās UVA iedarbības rezultātā, kā arī nepalielina lipīdu daudzumu ādas raga slāni, kā tas tika uzskatīts iepriekš.”

Ir padziļināti pētītas vairākas ādas slimības, tādas kā psoriāze, vitiligo, atopiskais dermatīts un sklerodermija, kuras var ārstēt ar saules vai UV stariem.

“Pakļaušanās UV staru iedarbībai ir iespējams nomākt multiplās sklerozes klīniskos simptomus neatkarīgi no D vitamīna sintēzes.”

3. Vairāk enerģijas un pacilāts noskaņojums

Pēdējais, bet ne sliktākais ir tas, ka sauļojoties uzlabojas garastāvoklis – to bieži piedzīvo solāriju lietotāji.

“UV staru iedarbībā veidojas endorfīni, kuri uzlabo garastāvokli.”

Šīs ir tās lietas, ko ne tikai esam piedzīvojuši mēs paši, bet arī dzirdējuši no apmeklētājiem.

https://australiangold.co.uk/blogs/vitamin-d/the-3-other-benefits-of-uv-exposure

http://www.tandfonline.com/doi/full/10.4161/derm.20013#.Vrm3J8fp5xk

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s